Projekty Technologické agentury
Aktuálně otevřené výzvy TAČR - Trend, Éta - Covid-19
Program TREND – Technologičtí lídři
Hlavním cílem programu je zvýšení mezinárodní konkurenceschopnosti podniků, především rozšířením jejich trhů v zahraničí, pronikáním na trhy nové či posunem výše v globálních hodnotových řetězcích.
Podporované aktivity: tvorba výsledků VaV (výzkumu a vývoje) a jejich využívání pro vlastní podnikatelskou činnost (zejména pro zefektivnění výroby, zavádění nových výrobků či služeb) u podniků, které již mají zkušenosti s realizací výzkumu a vývoje vlastními kapacitami (skrze stabilizaci a další rozvoj jejich výzkumných oddělení) nebo u podniků, které mají zkušenost s nákupem VaV služeb od výzkumných organizací, ale zatím nerozvinuly vlastní VaV činnost.
Uchazeči: podniky, výzkumné organizace
Maximální podpora: 40.000.000 Kč, 70% způsobilých výdajů
Podávání žádostí: do 24. června 2020
Odkaz na zadávací dokumentaci a podrobné informace o programu
Program ÉTA – COVID-19
Veřejná soutěž je zaměřena na podporu návrhů projektů s tématem týkající se zmírňování negativních celospolečenských dopadů a využívání nových příležitostí v důsledku krize spojené s pandemií COVID-19, a to zejm. v oblasti sociální, vzdělávací, ekonomické, legislativní, technologické, kulturních, etické, psychologické nebo mediální. Projekty musí využívat znalosti, zkušenosti anebo data z aktuálně probíhající krize související s pandemií COVID-19.
Témata projektů:
- etika a rozhodování o léčbě, sociální a zdravotní péče;
- inovace (zejm. s využitím moderních technologií) ve vzdělávání;
- nové způsoby práce, rovnováha mezi pracovním a soukromým životem, způsoby řízení s využitím nových technologií;
- nové možnosti mezilidské komunikace a společenské interakce;
- nové obchodní modely a digitální distribuční kanály pro zboží, služby a kulturní, umělecké a mediální obsahy, role médií a informačních technologií v krizové situaci;
- psychologické, sociální, kulturní dopady pandemie a inovativní řešení, jak se k podobným pandemiím v budoucnu postavit tak, aby tyto dopady byly minimální;
- domácí násilí, nerovnosti, chudoba aj.
Výstupy projektů mohou mít celou řadu podob od metodik, aplikovatelných výzkumných zpráv, mobilních nebo webových aplikací, softwarových řešení, nástrojů pro predikci socio-ekonomických ukazatelů, didaktických pomůcek, přes cílené intervence do veřejných politik až po promyšlené koncepce výstav, workshopů výstupů uměleckého výzkumu nebo série audiovizuálních nástrojů.
Uchazeči: výzkumné organizace, podniky (vč. neziskových organizací)
Maximální podpora: 4.000.000 Kč, 80% způsobilých výdajů
Podávání žádostí: do 15. června 2020
Odkaz na zadávací dokumentaci a podrobné informace o programu